Pasaules skaistākās vietas, ko noteikti vērts apskatīt

Pasaulē ir daudz skaistu un neaizmirstamu vietu, kas liks aizrauties ikviena cilvēka elpai. Ir vietas, kur žilbina cilvēku veidotās ēkas, tikpat daudz skaistuma radies pašā dabā, kur cilvēks nav piedūris ne pirksta, taču daudzviet pasaulē ir atrodami apskates objekti, kur sadarbojusies ir gan daba, gan cilvēks.

Viena no skaistākajām cilvēka un dabas veidotajām vietām ir stikla pludmale. Tiesa, cilvēka ieguldītā darba daļa ir nejauša un sākotnēji arī dabas resursiem kaitīga. Stikla pludmale ir izveidojusies pirms dažām desmitgadēm Kauai salā, Hanapapes industriālajā rajonā. Agrāk rūpnīcas okeāna atbrīvojās no atkritumiem, taču daba, pierādot savu spēku un varenību, pārvērtusi defektu par neiedomājamāko efektu. Atkritumi lielākoties sastāvējuši no dažādu krāsu stikla pudelēm.

Vairāku gadu laikā, ūdeņiem sasitot šīs pudeles pret klintīm un lauskas nogludinot, ir izveidojusies neiedomājama pludmale, kur ierasto smilšu vietā ir jāstaigā pa dažādu formu neasiem stikla gabaliem. Pludmali klāj visdažādāko krāsu gabaliņi – gan zili, gan zaļi, gan caurspīdīgi, gan brūni, gan sarkani. Šī stikla pludmale gan vairāk ir tikai kā apskates objekts nevis peldvieta, jo peldēšanās šajā pludmalē neparedzamo straumju un klinšu dēļ ir ļoti bīstama.

Apskates vērts ir arī Milžu dambis, kas atrodas Īrijā, turklāt šis ir tikai un vienīgi dabas veidojums. No vulkāniskajiem izvirdumiem ir izveidojušās lielas un smagnējas 40 000 dažāda lieluma bazalta kolonnas. Vulkāniskie veidojumi atgādina milzīgas bišu kāres, kas sākas piekrastē, bet iestiepjas tālu jūrā. Ikviens skaisto dabas skatu cienītājs var doties uz Ziemeļīrijas krastiem un apskatīt Milžu dambi, jo neko tamlīdzīgu nav iespējams vērot nekur citur pasaulē.

Pasaules skaistāko vietu topā ierindojas arī Meteora Grieķijā. Tā ir kalnaina vieta, kuru ievērojamu padara tieši tas, ka kalnu virsotnēs ir uzcelti vairāki klosteri. Pats nosaukums “Meteora” arī nozīmē – karājas gaisā. Tiek uzskatīts, ka pašas augstās kalnu vietas ir izveidojušās laikā, kad tajā vietā vēl esot plūdusi milzīga upe un veidojusi savu gulti. Taču Eiropā notika liela zemes garozas pārvietošanās, kā rezultātā izveidojās šī neaprakstāmi skaistā vieta. Tomēr šī ir vēl viena no tām pasaules skaistākajām vietām, kurā novērojams arī cilvēku roku darbs. Pirms vairāk kā 1000 gadiem kristieši izdomāja, ka šī vieta ir Dieva dāvana un īstens meistardarbs, tāpēc izlēma virsotnē uzcelt mūku klosteri. Drīz vien klosteri ar baznīcām un grezniem altāriem tika uzbūvēti arī uz citiem kalniem. Sākumā gan pašiem mūkiem bija grūtības šajos klosteros nonākt, jo nebija kāpņu, tāpēc kā pārvietošanos līdzekli uz klosteriem un no tiem lejā izmantoja grozus. Tikai 1925. gadā tika klintīs izcirstas kāpnes, kas daudzkārt atviegloja nokļūšanu uz svētvietām. Tūristiem, kas apmeklē Meteoru svarīgākais ir atrasties kalna virsotnē tieši saulrieta laikā, jo tad ikviena acīm paveras debešķīga ainava.