Pārgājies gar jūru

pargajiens gar juruSauļošanās un zvilnēšana pie jūras nav vienīgais veiks kā izbaudīt saules un jūras kombināciju vasaras laikā. Lieliska nodarbe ir arī došanās pārgājienā gar jūru, jo tā tev būs iespēja būt aktīvam un reizē baudīt jūras gaisu, smiltis un sauli. Bet pirms došanās pārgājienā tev noteikti ir jāpadomā par dažām lietām, kuras tev būs nepieciešamas šī pārgājiena laikā.

Lai gan staigāšana pa siltajām jūras smiltīm ar plikām kājām var sākumā šķist lieliska ideja, pārgājiena beigās tā vairs tev neliksies. Tādēļ labāk pārgājiena laikā, ja pat tā ceļš vijās gar jūru, ir valkāt ļoti ērtus un sportošanai un staigāšanai piemērotus apavus. Vai nu iegādājies speciālus pārgājiena apavus, velc savas treniņu vai skriešanas botas vai vienkārši kurpes, kurās tu zini, ka tev būs ērti, tam nav nozīme, galvenais, lai tev ir ērti, kā arī, lai tavām pēdām un kājām ir neliels atbalsts. Šis atbalsts arī samazinās muskuļu sāpes un nogurumu pārgājiena beigās.

Vēl viena obligāta lieta pārgājienam gar jūru ir saules aizsargkrēms. Tā kā pārgājies notiek gar jūru, tad ūdens atstaros daudz intensīvāku saules gaismu un tava āda var apdegt daudz ātrāk, tāpēc pirms pārgājiena sakuma obligāti ieziedies ar šo aizsargkrēmu un dienas laikā uzklāj to atkārtoti, lai novērtu saules apdegumus. Kā arī dodoties pārgājienā tev noteikti uz pleciem būs mugursoma un mugurā šorti un krekls, nevis peldkostīms, tāpēc saules aizsargkrēms nodrošinās arī to, ka tev tik izteikti neiesauļosies neglītas līnijas.

Obligāta lieta, kuru vajag ņemt līdzi šādā pārgājienā, ir pietiekami daudz ūdens. Fiziskā slodze no pārgājiena plus karstā saule var ātri radīt tava ķermeņa pārkaršanu un pat karstuma dūrienu, kurš ir ļoti bīstams veselībai, tādēļ dzer daudz ūdens, lai tavs ķermenis nepārkarstu. Un papildus ūdenim ieteicams ir arī paņemt ēdienu, kurš ir bagāts ar proteīnu, jo tas tev dos enerģijas lādiņu raitākam solim un vieglākam pārgājienam.

Ieteicams ir arī uz galvas valkāt cepuri vai lakatiņu, kas aizsargās tevi no saules dūriena, jo absorbēs daļu no tiešajiem saules stariem, kuri visspēcīgāk spīd tieši uz tavu galvu. Un, protams, noderētu arī saulesbrilles, lai spožie saules stari nebojātu tavas acis.

Vēl tev noteikti vajadzētu padomāt par to, kur tu nakšņosi. Ja tu izlem nakšņot teltī vai zem klajas debess, tad, protams, jānodrošinās ar visu tam nepieciešamo, bet ja tomēr paliec kādā viesu mājā, tad ieteicams iepriekš pieteikt savu palikšanu, jo vasaras laikā bieži daudzas viesu mājas jau ir iepriekš aizņemtas un tu vari nedabūt sev guļvietu tajā.

Un pēdējais, protams, neaizmirsti arī savu peldkostīmu, lai varētu nopeldēties dienas karstumā vai vakarā pirms miega, jo galu galā tu taču ej pārgājienā gar jūru. Bet vakaram paņem līdzi siltāku apģērbu, jo vakaros un naktīs, kad saule sen norietējusi, pie jūras vai netālu no tās var kļūt visai auksts un tu nevēlies saķert iesnas, kuras tevi mocītu pārgājiena nākamajā dienā vai vienkārši traucētu kādu laiciņu tev baudīt vasaru.