Pārgajiena padomi

pargajiensIr vasara un tas nozīmē, ka daudzi dodas ceļojumos un pārgājienos. Taču nereti šie pārgājieni ar visu nepieciešamo aprīkojumu var izmaksāt ļoti dārgi, tāpēc šeit būs 9 padomi, kā veiksmīgi un lēti sagatavoties pārgājienam.

1. Ja runa iet par pārgājienu un tu prāto, cik daudz lietas tev būs vajadzīgas šī pārgājiena laikā, tad noteikti atceries, ka, jo mazāk lietas tu ieliksi savā pārgājiena somā, jo vieglāk tev būs gan paša pārgājiena laikā, gan arī finanšu ziņā. Vieglāka soma nozīmē ne tikai vieglāku bagāžu, kas ļaus tev vieglāk un ātrāk kustēties, bet arī tev nebūs jāmaksā par papildus bagāžu vilcienā vai autobusā.

2. Atstāj visu, kas ir vērtīgs mājās. Pārgājiena laikā tev visdrīzāk nevajadzēs tavu dārgo gredzenu vai portatīvo datoru, lai pārdzīvotu pārgājienu un lieliski atpūstos, tādēļ mājās atstāj visu, par ko tu baidies, ka tas varētu pazust un kas varētu būt ļoti dārgs, lai to iegādātos pa jaunam.

3. Viens padoms, kuru vajadzētu ievērot ikvienam ceļotājam, ir sakontaktēties ar ģimeni vai draugiem un paziņot uz kurieni tu dodies, cik ilgi tu būsi prom un kāds apmēram ir tavs maršruts. Ceļojumu un pārgājienu laikā var atgadīties visādas ķibeles, tāpēc ir labi, ja kāds zina, kur tu apmēram atrodies.

4. Ja tu plāno lielāku ceļojumu pa, piemēram, Eiropu, iesaku iegādāties vilcienu caurlaidi jeb biļeti, kas ļaus tev lētāk pārvietoties pa vairākām valstīm un ar dažādiem vilcieniem. Šādi tu ne tikai ietaupīsi naudu, bet ievērojami atvieglosi savu ceļošanas procesu.

5. Svarīgi, īpaši ceļojot pa lielām pilsētām, ir uzmanīties no kabatzagļiem, jo daudzās valstīs ir cilvēki, kuri gandrīz kā mākslinieki spēj apzagt tevi, tev pat to nepamanot. Tāpēc noteikti turi pasi, maku un telefonu sev tuvumā un nepārtraukti uzmani tos.

6. Kad pienācis laiks izvēlēties naktsmītni, iesaku nakšņot hostelī, kurā ir pieejama virtuve, jo maltīte kafejnīcās un restorānos var būt ļoti dārgs prieks, bet virtuve ļaus tev pašam iegādāties un uztaisīt ēdienu, kas būs ievērojami lētāks.

7. Līdzīgs stāsts ir arī ar alkoholu. Iesaku iegādāties alkoholu veikalos nevis bāros, jo veikalā tas ir ievērojami lētāks, un šādi tu ietaupīsi daudz naudas.

8. Runājot par ēdienu, ceļojumu laikā noteikti pats iegādājies un pieejamā vietā turi uzkodas, piemēram, batoniņus vai kādu citu ātru našķi, kas ātri remdēs tavu izsalkumu. Šādi tu ne tikai ietaupīsi naudu, bet arī varēsi paildzināt savu ceļojuma laiku, jo uzkodas dod enerģiju un enerģija ļauj veikt ilgākus pārgājienus no vienas vietas uz otru, vai ilgāk apskatīt kādu pilsētu.

9. Lai gan bieži ceļotāji ir ļoti noguruši un pēdējais ko viņi vēlas ir, piemēram, no vilcienu stacijas līdz hostelim doties ar kājām, iesaku to tomēr darīt, vai vismaz izmantot sabiedrisko transportu, nevis taksometru, jo brauciens taksometrā, īpaši ārzemniekiem, bieži var sanākt ļoti, ļoti dārgs.

Ceru, ka šie padomi būs noderīgi nākamo reizi, kad tu plāno vai dodies ceļojumā!