Mobilās aplikācijas, kas var noderēt ceļojot

Katrs cilvēks, kas kādreiz ir ceļojis, ir saskāries ar dažādām grūtībām gan meklējot hoteli, tūrisma objektus, gan nezinot vietējo valodu, vai pat apmaldoties kādā nepazīstamā vietā. Agrāk šādās situācijās nācās iztikt ar fiziskām kartēm, visa informācija bija jāievāc pirms ceļojuma un ja kaut ko grib uzzināt, ir jādodas uz tuvāko tūrisma punktu vai jāprasa vietējiem iedzīvotājiem. Mūsdienās mobilo tehnoloģiju laikmetā, gandrīz katram cilvēkam ir viedtālrunis, ar kura palīdzību ceļošana kļūst daudz vieglāka un ērtāka un rada daudz mazāk stresu. Šajā rakstā tiks apskatītas situācijas, kurās mobilās aplikācijas daudzkārt atvieglo ceļošanu. Kā arī uzskaitītas visas populārākās mobilās aplikācijas tieši ceļošanai.

Navigācija un kartes

google maps

Iespējams vissvarīgākā lieta, kas nepieciešama dodoties uz jebkuru vietu ir tieši karte. Arī senāk cilvēki ir ceļojuši tikai un vienīgi ar kartēm. Kartes palīdz orientēties nepazīstamā vidē un saprast, kur jūs esat, kur jums ir jānokļūst un pa kādu ceļu jūs tur varat nokļūt. Mobilajiem telefoniem ir daudz dažādas karšu un navigācijas aplikācijas. Nokia viedtālruņiem ir vispopulārākās un precīzākās kartes Nokia Here, kas ļoti labi strādā gan ar internetu, gan bez. Android telefoniem ir pieejamas daudz un dažādas karšu aplikācijas, no kurām populārākā ir Google Maps. Apple ierīcēm arī ir savas Apple kartes, kas gan neizceļas ar īpašu precizitāte un lietotāji atbalstu, taču arī uz Apple ierīcēm ir pieejamas Google kartes. Ir svarīgi saprast vai ceļojumā jūsu telefonam būs pieejams internets, no tā arī tiek secināts kāda veida navigācijas aplikācijas būs vispiemērotākās jūsu telefonam. Arī navigācijai ar auto ir nepieciešamas speciālas aplikācijas ar balss navigāciju, kuras noteikti atvieglos jūsu ceļošanu ar auto.

Ar internetu

Bez interneta

  • Nokia Here Maps
  • Google Maps offline

Auto

  • Google Navigation
  • Waze
  • Nokia Drive

Populārākie Tūrisma objekti

Ir atrodamas vairākas aplikācijas, kurās ir uzskaitīti populārākie tūrisma objekti konkrētajā valsīt vai pilsētā. Visbiežāk šie tūrisma objekti ir pieejami kopā ar navigāciju. Kā vispopulārāko varētu minēt Google Maps aplikāciju, kur varat apskatīt gan vietas, kur paēst, gan dažādus tūrisma objektus, arhitektūras celtnes, muzejus, izklaides vietas u.c. Svarīgi ir arī, lai pie tūristu objektiem ir norādītas lietotāju atsauksmes. Šajā gadījumā noderēs tāda aplikācija, kā TripAdvisor, kas ir pieejama lielākajām valstīm un pilsētām. TripAdvisor piedāvā arī bezmaksas kartes, kas strādā bez interneta pieslēguma, un palīdzēs jums ērti pārvietoties no viena tūrisma objekta uz nākamo, kā arī palīdzēs atrast vietas kur pārnakšņot, paēst, tūrisma informācijas centrus un citas svarīgas vietas, kas varētu jums noderēt ceļojot.

Sabiedriskais Transports

Viena no svarīgākajām lietām, ja neceļojat ar savu personīgo auto ir sabiedriskā transporta saraksti, Tas attiecas gan uz lidmašīnām, autobusiem, vilcieniem, metro, taksi un citiem. Lai kur jūs gribētu nokļūt, vienmēr būs vajadzība izmantot kādu no sabiedriskā transporta veidiem. Vislabāk ir iepriekš sagatavoties un novilkt visas iespējamās aplikācijas ar sabiedriskā transporta un lidojumu sarakstiem, konkrētajai valstij un pilsētai uz kuru dodaties. Šeit es nevaru ieteikt konkrētas aplikācijas, jo katrai valstij un pilsētai ir savas aplikācijas ar publisko transportu sarakstiem un ieteikumiem, kā vieglāk un ātrāk varat ceļot jūsu izvēlētajā vietā izmantojot sabiedrisko transportu pakalpojumus.

Ceļojuma plānotāji

Maršruta plānotāji ir viena no galvenajām lietām, kas nepieciešamas, lai jūsu ceļojums būtu izdevies. Ir daudz un dažādi maršruta plānotāji, kas katrs izceļas ar saviem plusiem un mīnusiem. Vislabāk ir iepriekš izmēģināt populārākos ceļojuma plānotājus, lai nerastos nekādas problēmas jau esot ceļojumā.

Maršruta plānotāji

Maršruta plānotāji visbiežāk ir izveidoti kopā ar navigāciju. Piemēri šādām aplikācijām ir TripAdvisor, Nokia Maps, Google Maps un citas karšu aplikācijas, kurās var veidot savu maršrutu, kurā iekļaut sev interesējošās apskates vai izklaides vietas.

Piezīmes un atgādinājumi, kalendārs

Arī šādas aplikācijas ir pieejamas plašā klāstā visiem viedtālruņiem. Sākot no vienkāršām piezīmju aplikācijām kā Google Keep, InkPad Notepad vai Notes, līdz advancētākām kā Google calendar, Travel Planner, Packing Pro un citām.

TripIt

Lidojumu un viesnīcu rezervācija

Aplikācijas, kas palīdz rezervēt viesnīcas un atrāda visu informāciju par gan par jūsu plāniem, kas ir paveicami, gan sekojošiem lidojumiem ir īpaši svarīgas tieši biznesa cilvēkiem, kas bieži ceļo, taču var noderēt arī parastam ceļotājam. Labākās no šāda veida aplikācijām ir TripIt, TripAdvisor Hotels, Airbnb, Flight Track, Kayak un citas.

Tulkotājs

Svarīgi ir arī lai jums vienmēr pa rokai būtu vārdnīca. Šajā gadījumā ceļojot uz ārzemēm jums noteikti noderēs Google Translate vai kāda citas tulkošanas aplikācijas, kas atvieglos saziņu un palīdzēs saprast dažādas svarīgas norādes, tekstus un informāciju konkrētajā valodā.

Kopsavilkums

Lai ari kur jūs dotos ceļojumā, ir ieteicams pirms tam nodrošināties ar visām nepieciešamajām aplikācijām, lai ceļojums būtu patiešām izdevies. Noskaidrojiet, kas jums būs nepieciešamākais jūsu nākamajā ceļojumā un nodrošinieties laikus ar visām nepieciešamajām mobilo telefonu aplikācijām.

Papildus varat iepzīties ar mūsu rakstu par labākajām un skaistākajām Eiropas vietām, kur doties atpūtas ceļojumā.