Lietuvas ievērojamākās apskates vietas

lietuvas turisma objektiLietuvas lielākajās pilsētās ir apskatāmi objekti un vietas, kurām piemīt vēsturiska un kultūrvēsturiska vērtība.

Jau pašā Lietuvas galvaspilsētā, Viļņā, ir apskatāmi vairāki objekti, ar kuriem lepojas paši lietuvieši un kuri ir arī iecienīti tūristu apskates objekti. Viļņas vecpilsēta ir lielākā vecpilsēta Austrumeiropā, kā arī tā ir iekļauta UNESCO pasaules mantojumu sarakstā. Gedimina kalna baznīca, kas celta 1251. gadā, ir Lietuvas kristietības aizsākuma liecība, pie kura atrodas arī viens no Viļņas simboliem – zvanu tornis. Netālu no kalna atrodas arī Gedimina pils, kurā tiek glabātas arheoloģiski un vēsturiski vērtīgas relikvijas. Ļoti populārs ir Dzintara muzejs, kurā ikviens var iepazīties ar dažādiem dzintara veidiem un tā izstrādājumiem, kā arī veikalā pie muzeja iegādāties dzintara suvenīrus. Tāpat ļoti iecienīti ir tādi tūrisma objekti kā Viļņas gleznu galerija, kurā apskatāmi mākslas darbi no visas pasaules, kas radīti laika posmā no 16.-18. gadsimtam, televīzijas tornis, kurā iespējams ieturēt maltīti, apskatot Viļņas 360 grādu panorāmu, Radvilas pils jeb mākslas muzejs, kas apkopo darbus no 16.-20 gadsimtam, pilsētas aizsargmūris, kas veic arī muzeja un vecpilsētas skatu torņa funkcijas, Trīs krustu kalns, kura krusti ir mūku – nāves mocekļu piemiņas zīmes, klasiskās arhitektūras paraugs – Svētā Vladislava katedrāle un vēl viens Viļņas simbols, vairāku arhitektūras stilu meistarīga sajaukuma piemērs – Svētās Annas baznīca.

Lietuvas pilsētā Kauņā ir vērts apskatīt vecāko Lietuvas cietoksni jeb Kauņas pili, Kauņas vecpilsētu iekļaujošais deviņu cietokšņu aplis, “Balto gulbi” jeb rātes ēku, kas tagad kalpo par kāzu pili un keramikas muzeju, karaļa Zigmunda II dāvanu tā sievai – Raudondvaris pili, lielāko klosteru kompleksu un itāļu baroka šedevru Lietuvā jeb Pazaislis klosteri, visiespaidīgāko gotikas stila iemiesojumu – Perkūnas jeb pērkona namu, gotiskā stila Arkikatedras baziliku, lielāko Baltijas baziliku – Kristus augšāmcelšanās baziliku, kā arī 3000 velnu māju jeb Kauņas velnu muzeju.

Pašā Klaipēdas centrā iespējams apskatīt Teātra skvēru, kura vidū rotājas strūklaka ar statuju, kas veltīta Klaipēdā dzimušajam vācu dzejniekam Simonam Dakham, vienu no Klaipēdas simboliem, laivu “Meridianas”, uz kuras atrodas restorāns, Lietuvas jūrniecības muzeju, kurā atrodas arī akvārijs un delfinārijs, kas periodiski piedāvā dažādas jūras dzīvnieku šova programmas, Lietuvas kapsētu atribūtikas “vācelīti” Kalēja muzeju, kā arī Klaipēdas pulksteņu muzeju, kurā aplūkojamas dažnedažādas laika mērīšanas ierīces un to attīstības vēsture.

Viens no populārākajiem Lietuvas apskates objektiem ir Šauļu krustu kalns, kurā apskatāmi tūkstošiem krusti no visas pasaules, kurus te atstāj gan tūristi, gan svētceļotāji, leģendām apvīto Svēto apustuļu Pētera un Paula katedrāli, kā arī fotogrāfiju muzeju, kurā apskatāma kā fotogrāfijas attīstības vēsture, tā arī foto izstādes, kuras regulāri tiek mainītas.

Tāpat ikvienam ir ieteicams apskatīt 98 km garās Kuršu kāpas, kuras stiepjas no Sambian pussalas dienvidos līdz pat Klaipēdas ostai ziemeļos, Lietuvas viduslaiku galvaspilsētu – Ķērnavu, bagātīgās floras un faunas Aukštaitijas nacionālo parku, kurā iespējams pat nakšņot, Lietuvas kūrortpilsētu Palangu, kas izceļas ar savu skaisto pludmali, daudzo restorānu un daudzveidīgo izklaižu piedāvājumu, vienu no vecākajām Baltijas universitātēm – Viļņas universitāti.

Plašāka informācija pieejama: www.icelo.lv