Labākais laiks, kad ceļot un ņemt atvaļinājumu?

Ceļošana un ceļojumi ,parasti, notiek laikā , kad jums algotā darbā ir atvaļinājums, un , lai gan parasti ir iespējams izvēlēties atvaļinājuma laiku, ne vienmēr ir iespējams saņemt vislabākās vasaras vai ziemas brīvdienu dienas, kas arī noved mūs pie šīs dienas tēmas, kad tad īsti ir vislabākais laiks, lai ceļotu? Lai atbildētu pilnībā uz šo jautājumu man būtu jāzina katra cilvēka priekšrocības ceļojuma galamērķiem, katra galamērķa laika prognoze, kā arī atrašanās vieta un daudz un dažādi citi faktori, bet takā tas nav iespējams, es analizēšu šo problēmu no mūsu pašu Latvijas laika joslas viedokļa un sadalīšu šo ceļošanas laiku četrās sadaļās, jeb ko tad darīt katrā gadalaikā, ja jums jāņem atvaļinājums tieši tad? Šādus kriterijus tieši apr latviju izvēlējos, jo, kā jau minēju iepriekšējā rakstā, vispirms vajag sākt ar savas dzimtenes apceļošanu pirms doties tālāk!
Vasara – Vasa protams ir visiekārojamākais tūrisma laika, jo tad visur ir silti, aptīkami un vasara arī šo iemeslu dēļ ir tūrisma aktīvākā sezona ar vislētākajiem atvaļinājumu piedāvājumiem un iespējām baudīt sauli, jūru un skaisto vasaras dabu! Šeit pat Latvijā mums vasara asociējas ar skaistiem ziedu laukiem, zaļiem kokiem, siltu ūdeni un protams jūras pludmali, bet ja skatāmies uz astronomisko vasaru, kas sākas ap 20 jūniju un beidzas ap 20 septembri, tad paveras pavisam cits skats un pārsvarā tikai apmēram puse no šī laika ir patiešām atvaļinājumam paredzētas, jo augusta beigas un septembra sākums jau nereti ir auksti un lietaini, kas var sabojāt pat vislabāk izplānoto ceļojumu vai atpūtas braucienu. Mums Latvijā jau vispār Vasaras ir diezgan mainīgas un vienu gadu varam sagaidīt 3 mēnešus saules un siltuma, bet nākamajā gadā var nākties piedzīvot vilšanos ar nemitīgām lietusgāzēm, pērkona negaisiem un aukstām gaisa masām, bet ņemot vidēji, tad Jūlijs ir vispiemērotākais laiks ceļojumiem un atpūtai, jo tad parasti ir vissiltākais!

Rudens – Latvijā , kā Ulda Stabulnieka dziesmā – Tik un Tā , mums ir patiešām skaists un nereti tiek dēvēts par zelta gadalaiku, jeb zelta rudeni. Rudenī pēc garās vasaras kokiem lapas sāk gatavoties nokrišanai un nereti nokrāsojas dažnedažādākajās krāsās, kas kopumā skatoties no malas rada patiešām apburošu skatus un ne velti cilvēki rudenī aprasti dodas ārpus mājām uz pilsētām, kā Sigulda, kur var izbaudīt šo dabas brīnumu patiešām pilnā krāšņumā. Astronomiskais rudens aprasti iestājas ap 20 septembri un ir līdz pat 20 decembrim, bet gluži tāpat, kā vasarā tieši vidējais, jeb Oktobra mēnesis nereti ir tas skaistākais, jo vēl nav īsti sācies aukstums, bet koku lapas jau ir nokrāsojušās un braucot pa Latvijas skaistajiem ceļiem var patiešām apbrīnot mūsu skaisto zemi!

Ziema – Ziemu nereti cilvēki saista ar aukstumu un tumšiem , gariem ziemas vakariem, kad tumsa jau iestājas ap pulksten 3 vai 4 pēcpusdienā un  neatkāpjat pat līdz 9 vai 10 no rīta. Daudziem tieši šis gadalaiks parasti saistās ar strādāšanu un nerodas nekādas domas doties atvaļinājumā, bet ja tā labi padomājam, tad arī ziemas mēnešos atradīsies ko darīt! Ziema protams ir arī slēpošanas un snowbordošanas sezona, kad varam izbaudīt sniega priekus šļūcot ar kamanām, vai traucoties lejā pa kalnu ar slēpēm vai sniega dēli. Manuprāt ziemas sezonā nav viena noteikta laika, kad būtu vislabākais laiks ceļojumiem vai atpūtai, un tieši ziemas laikā var izmantot ekskluzīvos ārvalstu ceļojumu piedāvājumus, kad aizlidojot uz siltajām zemēm jūs varat iesauļoties un atpūsties gluži kā vasarā, kamēr pārējie Latvieši salst un sūdzas par slikto ziemas laiku.

Pavasaris – Pavasaris, kā atmodas un prieka mēnesis ir spožs piemērs, kad ņemot atvaļinājumu varat izbaudīt Latvijas dabas atmodu visās tās krāšņumā apskatot gan sniegpulkstenīšu, gan vizbulītes un varbūt pat doties uz ZiloKalnu apskatīt zilo vizbulīšu plantācijas! Astronomiskais pavasaris sākas ap 20 martu un beidzas ap 20 jūniju, kas nozīmē, ka pavasara katra diena un katra nedēļa būs aizvien siltāka un jaukāka un jo vēlāk jums iespējams ņemt savu brīvo laiku jo ieteicamāk tas būtu! Pavasara beigas nereti jau mijās ar vasaras sākumu un nereti jau ūdens sāk iesilt gan ezeros, gan upēs un vidējā gaisa temperatūra paceļas virs 20 grādu atzīmes, kas nozīmē tikai to, ka atpūtas sezona ir sākusies, un piemēram paņemot atvaļinājumu maija beigās vai jūnija sākumā jūs varat to izbaudīt tikpat labi, kā vasarā, dodoties izbraucienos gar jūras malu, vai nakšņojot teltīs un viesu mājās!