Ko ņemt līdzi ceļojumā?

Protams, katram ceļotājam, balstoties uz ceļojuma gala mērķi un paša ceļotāja individuālajām vajadzībām, ir sava izpratne par to, ko būtu nepieciešams ņemt līdzi ceļojumā, bet tomēr pastāv šādas tādas pamata lietas, par kuru līdzņemšanu vajadzētu padomāt pirms ikviena ceļojuma.

Neviens ceļojums, it īpaši tāds, kas ir plānots ārpus valsts robežām, nevar iztikt bez ceļojuma dokumentiem, piemēram, aviobiļetēm vai kāda cita transportlīdzekļa biļetēm, pases vai kādiem citiem personu apliecinošiem dokumentiem, kā arī naudas skaidrā un elektroniskā formātā. Ceļojuma dokumenti, pase un nauda ir tie trīs pamatpostulāti, bez kuriem jūs nekur nepazudīsit, arī tādā gadījumā, ja mājās aizmirsīsit visu pārējo.

2. Nākamās būtiskākās lietas līdzņemšanai ir mobilā telefona, datora vai fotoaparāta vads, atkarībā no tā, kuras tehnoloģijas plānojat ņemt līdzi. Jāsaka, ka šīs ir tās lietas, kuras, aizmirstot tās mājās, pēdējā nepieciešamības brīdī var krietni jums pabojāt gara stāvokli.

3. Noteikti atcerieties paņemt līdzi arī sev nepieciešamos medikamentus, it īpaši gadījumā, ja lietojat kādus īpašus medikamentus, kā arī kādus pamata medicīniskos līdzekļus, piemēram, tabletes pret galvassāpēm, pret caureju, pret vēdersāpēm, pret alerģijām, kā arī pret vispārējām sāpēm. Tāpat būtu ieteicams padomāt arī par kādiem plāksteriem, pretiedeguma krēmu, pret odu krēmu, kā arī medikamentiem pret sliktu dūšu pārceļojumos un kādām tabletēm mierīgai nervu sistēmai. Nodrošinoties ar pamata “mājas aptieciņu”, jūs varat garantēt sev mierīgu un komfortablu atpūtu, kas pretējā gadījumā varētu izvērsties par nebeidzamu un ļaunu murgu.

4. Apģērbs, protams, visupirms ir atkarīgs no jūsu ceļojuma galamērķa, balsoties uz tajā valdošajiem laika apstākļiem, tomēr gadījumos, kad dodaties uz silta, pat karsta klimata valstīm, nevienam nenāktu par ļaunu nodrošināties ar peldkostīmu vai peldbiksēm, t-krekliem, šortiem, kleitām, svārkiem, viegliem un ērtiem vasaras apaviem, kā arī ar citiem vasaras sezonai piemērotiem apģērbiem.

5. Neaizmirstiet arī par kosmētiku un personīgās higiēnas produktiem, piemēram, dezodorantu, smaržām, zobu pastu, zobu birsti, dvieli u. tml. higiēnas līdzekļiem. Lielākā daļa tūristu apmešanās un nakšņošanas mītņu piedāvā šampūnus, dušas želejas, ziepes un citus mazgāšanās līdzekļus uz vietas, tomēr, ja jums nav par to pārliecības, variet paņemt līdzi šos produktus nelielos ceļošanas iepakojumos vai iegādāties tos kādā tirdzniecības vietā, sasniedzot savu galamērķi.

6. Ja vien rokas bagāžā ir pietiekoši daudz vietas, atvēliet to arī kādam veselīgam našķim un dzeramā ūdens pudelei, kas neciešama izsalkuma un slāpju brīdī, kas citu paēšanas un padzeršanas iespēju nav, var lieti noderēt.

7. Ja plānojat mierīgu atpūtu, variet paņemt līdzi arī kādu lasāmvielu grāmatas vai e-grāmatas formātā.

8. Ja galamērķī plānojat apciemot kādu draugu vai radinieku, variet nodrošināties arī ar kādu nelielu un jauku dāvanu no jūsu dzimtenes, piemēram, kādu suvenīru vai tradicionālās virtuves kārumu.