Kā izvairīties no ceļojumu kredīta?

Ar steigu tuvojas Ziemassvētki un jaunais gads, kas jau izsenis ir bijuši tie datumi, kad daudzi no mums vēlas doties kādos izbraucienos, vai tas būtu tepat pa Eiropu, vai tālāk uz siltajām zemēm, kur nebūs sniegs un aukstums. Šie ceļojumi ir relaksējoši, jo kopš vasaras atvaļinājums jau esam paspējuši nostrādāties un gribas atkala atvilkt elpu, tomēr šādi ceļojumi ir arī dārgi, un ir grūti neiebraukt mazākās vai lielākās kredītsaistībās, lai nokļūtu šajos cenojumos.

Šodien vēlos jums dot dažus padomus, ko jūs varat izmantot gan paša ceļojuma laikā, gan arī pirms šī plānotā vai neplānotā brauciena, kā labāk ietaupīt naudu un sakrāt to nevis paļauties uz kredītiestāžu palīdzību un pēc tam maksāt procentus par jau notriekto naudu.

  • Rūpīgi izplānojiet un izvēlieties galamērķi – Laicīga galamērķa izvēle un konkrētu mērķu nolikšana ļaus jums saprast cik daudz naudas jums vajag lai dotos šāda veida ceļojumā, kā arī cik daudz jums vajadzētu sakrāt, lai nebūtu jāņem kādi no īstermiņa kredītiem, kas ir pieejami jebkurā laikā un jebkurā vietā.
  • Jau pirms laika sāciet iekrāt naudu – Nereti atpūtniekiem liekas, ka tad, kad pienāks īstais laiks tad arī domās par naudu, bet patiesībā pareizi ir jau laicīgi sākt domāt par to, kā varētu mazliet iekrāt, lai dodoties ceļojumā nebūtu jāuztraucas par to vai pietiks vai nepietiks līdzekļu lai kārtīgi relaksētos.
  • Ceļojuma laikā centieties ietaupīt – Pērkot aviobiļetes pirms laika, tās noteikti būs lētākas, nekā pērkot tās pēdējā laikā, kā arī braucot atpūsties nedēļas dienās būs izdevīgāk nekā brīvdienās, jo brīvdienās visi vēlas izkļūt no ikdienas rutīnas, bet darba dienās parasti visiem ir jāstrādā. Paša ceļojuma laikā vienmēr taču ir iespējams atrast lētāku hoteli, lētāku kafejnīcu vai iepirkties lētākā veikalā, nezaudējot komfortu un kvalitāti, jo ne vienmēr ceļojumā ir jādzīvo kā karalim, un esot mazliet piesardzīgam ar naudu, iespējams atpūsties varēsit krietni ilgāk, nekā tērējot naudu kur vien pagadās.
  • Izvelieties nestandarta maršrutus – tūrisma kompānijas parasti iesaka maršrutus, kas ir populāri, tomēr tie arī ir dārgi un nereti ir iespējams apskatīt tikpat un pat vēl vairāk izvēloties nestandarta lidojumus un nestandarta galapunktus. Iespējams, ka jūs varat izvēlēties lidojumu uz blakus esošu pilsētu tai, kurā jums piedāvā tūrisma aģentūra un saņemt biļeti uz pusi lētāk, bet nolaižoties tur, aizbraukt uz savu galamērķi ar autobusu vai izīrējot taksi, ja tas nav pārāk tālu.
  • Izvēlieties ceļojumu ko varat atļauties – ja jūsu ienākumi ir nelieli, tad noteikti ka nevarēsit doties uz Dubaju un tur izīrēt kādu spora automašīnu, bet būs jāiztiek ar Eiropas apceļošanu jūsu pašu mašīnā. Ne vienmēr vajag izvēlēties tos dārgākos ceļojumu galamērķus, un arī ceļojums uz budžeta var būt tikpat interesants, tikai tā plānošanā būs jāiegulda mazliet vairāk darba.
  • Ja ņemiet kredītu izvēlieties ilgtermiņa aizdevumu – Ja tomēr esat nolēmuši ņemt kredītu, tad es ieteiktu jums izvēlēties ilgtermiņa kredītu, kuram noteikti būs mazāki procentu maksājumi nekā īstermiņa ātrajiem kredītiem vai citiem līdzīgiem aizdevumiem

Nu lūk ja pielietosit kādu vai visus no šiem padomiem, jūsu ceļojums būs ne tikai lētāks, bet arī efektīvāks un jūs, iespējams, varēsti doties atpūtā biežāk un atpūsties savā galamērķī ilgāk!