Igaunijas ievērojamākās apskates vietas

igaunijaTuvojas vasara – ceļojumu laiks. Bieži vien mēs dodamies tālos ceļojumus, bet cik labi esam iepazinuši tuvākos kaimiņus? Igaunija, ko mēs zinām par šo valsti?

Igaunijā ir tūkstošiem skaistu vietu, kuru apskatei ir vajadzīgas dienas, nedēļas, mēneši un pat varbūt gadi.

Tallinas pilsētas mūris – tā ir viena no slavenākajām apskates vietām. Tūristiem ir iespēja ielūkoties torņu iekšpusē un gūt priekšstatus, kā tas viss izskatījās tajos tālajos, senajos laikos.

Melngalvju nams – pastaigājoties pa Tallinas ielām, nepaejiet tam garām. Melngalvju nams Tallinā eksistēja līdz pat 20. gadsimta vidum.

Toila Oru parks – tas ir brīnišķīgi skaists parks, kurš atrodas somu līča krastos.

Aleksandra Ņevska katedrāle – tumšie katedrāles kupoli ir redzami no vairākām vietām pilsētā, bet zvanu skaņas, kad zvana zvani ir dzirdamas daudz tālāk. 60 gados to gribēja pārbūvēt par Planetāriju, bet ticīgajiem cilvēkiem izdevās to nosargāt.

Olevistes baznīca – tā ir baptistu baznīca. Tūristi var uzkāpt apskates tornī, no šejienes visa Tallina ir kā uz delnas redzama. Oleviste baznīca ir atvērta gan ticīgajiem, gan tūristiem.

Tallinas augšpilsēta – šeit atrodas viena no vecākajam Igaunijas pilīm.

Bērnu muzejs Miia – Milla – Manda – muzeja tēma – draudzība, daba, profesijas. Bērnu vecums orientējoši no 3 – 11 gadiem. Bērni muzejā var visu apskatīt un aptaustīt ar rokām, uzlaikot sev dažādas profesijas. Kļūt par pastnieku, ateljē īpašnieku, topošo rakstnieku, vai mašīnrakstītāju, kura raksta uz vecas rakstāmmašīnas.

Tallinas Doma baznīca – būvēta par godu Svētajai Jaunavai Marijai un ir viena no vecākajām baznīcām Igaunijā.

Tartu doma baznīca – viena no lielākajām un vienīgā viduslaiku baznīca Igaunijā ar diviem torņiem.

Toompea pils – pils, kuru uzcēla dāņi. Mūsdienās, tur atrodas Igaunijas parlaments.

Muzejs Kiek in de Kōk – ekspozīcija izvietota 49 metrus augsta torņa sešos stāvos.

Rocca al Mare muzejs – iespēja atgriezties dažus gadu simtus tālajā pagātnē. Visi eksponāti ir precīzas kopijas ne tikai no ārpuses, bet arī iekšpusē. Atrodas skaistā, gleznainā meža parka zonā. Tūristiem šeit patīk nodarboties ar aktīvo atpūtu.

Tallinas pilsētas lejas daļa – tā joprojām ir ieskauta ar aizsargmūri.

Kadriorga parks – baroka laika mākslas šedevrs.

Tallinas Rātes nams – viduslaiku arhitektūras piemineklis.

Tallinas televīzijas tornis – visaugstākā Tallinas celtne, kuras augstums ir 314 metri.

Tallinas pilsētas muzejs – satur plašu Tallinas kultūras un vēstures 13. gadsimta ekspozīciju.

Nigulistes baznīca – piesaista visus tūristus, kuri grib iepazīties ar Igauniju.

Igaunijas arhitektūras muzejs – muzeja kolekciju sastāda pilsētu un citu apdzīvotu vietu kartes.

Igaunijas lietišķās mākslas un dizaina muzejs – ekspozīcijas pamati tika ielikti 1919. gadā. Šobrīd ekspozīciju sastāda vairāk par 15 tūkstošiem eksponātu.

Igaunijā ir vēl ļoti daudz interesantu un ievērojamu vietu. To skaits neierobežojas ar mūsu nosauktajām vietām. Vēl ir Narvas unRakveres pilis , skaistas pilis ir Hāpsalā un Sāremā. Ievērības cienīgas pilsētas ir: Pjarnu, Narva, Valga, Otepe un citas.