10 Atziņas no ceļojuma apkārt pasaulei

Ceļojums apkārt pasaulei. Tas izklausās lieliski, interesanti, aizraujoši, bet tajā pašā laikā arī ļoti bailīgi un stresaini, jo tu nevari zināt, kas notiks un ko sagaidīt no šāda ceļojuma. Tiem, kuri ir veikuši ceļojumu apkārt pasaulei, noteikti ir ko teikt gan par labajām, gan sliktajām pieredzēm, kuras ir iegūtas no šī ceļojuma. Un viņiem noteikti it atziņas no šī ceļojuma. Tad nu šeit būs apkopotas 10 labākās atziņas no ceļotājiem apkārt pasaulei.

1. Pirmā un viena no vērtīgākajām atziņām ir tā, ka cilvēkam patiesībā nemaz nevajag daudz mantu, lai izdzīvotu un būtu laimīgs. aptuveni 90 procenti no visām lietām, kuras atrodas tev mājās un par kurām tu domā, ka tev tās ir vajadzīgas, tā patiesībā nemaz nav. Tev ir nepieciešams tikai neliels daudzums lietu, kas tev ļaus izdzīvot un baudīt dzīvi. Līdzīgi arī ar iepirkšanos un jaunu mantu iegādi, pirms kaut ko iegādāties, tev vajadzētu ilgi un kārtīgi padomāt, vai tev tas patiešām ir nepieciešams, vai varbūt, tikai varbūt tu bez šīs lietas arī varētu iztikt.

2. Otrā atziņa ir, ka mediji visbiežāk melo. Mūsdienās medijos tiek lielākoties atspoguļots viss negatīvais – kari, nemieri, dabas katastrofas, iznīcība. Un tas kas tiek atspoguļots gandrīz vienmēr ir padarīts briesmīgāks, lai piesaistītu skatītāju uzmanību. Ne par velti tie ir mediji, kuru dzīvība ir atkarīga no tā, cik daudz cilvēki tos skatās, lasa vai seko tiem līdzi. Taču patiesībā visas valstis, kuras tiek atspoguļotas kā briesmīgas vietas, tādas nemaz nav, kā arī notikumi, piemēram, protesti patiesībā gandrīz vienmēr tiek uzpūsti un padarīti lielāki, nekā tie patiesībā ir.

3. Daudzi cilvēki neuzticas jo īpaši citu valstu iedzīvotājiem, taču patiesība ir tāda, ka cilvēki patiesībā lielākā daļa ir labi un gatavi tev palīdzēt, ja tikai tu tiem pavaicā. Lielākā daļa cilvēku nav zagļi, slepkavas vai vienkārši briesmīgi cilvēki, tie ir vienkārši iedzīvotāji, kas dzīvo savu dzīvi un cenšas darīt to laimīgi. Un pat ja šo cilvēku tautība, rase vai reliģiskā pārliecība atšķiras, visdrīzāk tu ar ikvienu no šiem cilvēkiem esi līdzīgāks nekā tev šķiet un saskaries ar tām pašām, kurām viņi.

4. Viens no lielākajiem mītiem par ceļošanu ir, ka tas ir ļoti dārgi. Un tas tā protams arī ir, ja tu vēlies palikt 5 zvaigžņu viesnīcā un ikkatru maltīti baudīt citā restorānā. Taču, ja tev tas viss nav svarīgi, tad dažādu vietu apmeklēšana un ceļošana var būt pat visai lēta. Īpaši apmeklējot mazāk attīstītās valstis tu vari mierīgi iztikt pat ar 10 eiro, lai labi paēstu, apmeklētu dažādas vietas un labi izgulētos. Bet, ja tev kādreiz pietrūkst nauda, tu vienmēr vari atrast veidu kā nopelnīt.

5. Lai gan kultūra noteikti ir katras valsts svarīga sastāvdaļa. Tā tomēr mainās un kļūst moderna, tādēļ tev nevajadzētu cerēt, ka lai kur tu dosies, tu varēsi izbaudīt autentisko šīs valsts pieredzi, kāda tā bija pagājušā gadsimtā. Tai skaitā arī daudzi tavi stereotipi par konkrētām valstīm noteikti tiks lauzti, tādēļ neesi pārsteigts, ja tā notiek.

6. Lai gan varētu šķist, ka, ja reiz cilvēki ceļo apkārt pasaulei, tie vēlas vienkārši tikt projām no savas valsts, taču patiesībā, ikviens vairāk vai mazāk lepojas ar savu dzimto valsti. Patriotisms ir kā amerikāņu, tā vāciešu, krievu vai japāņu gēnos, tādēļ, pajautājot nevis ko man vajadzētu apskatīt, bet ar ko tu lepojies, visdrīzāk tu labāk varētu uzzināt dažādu informāciju par konkrēto valsti.

7. Lai cik neticami tas neliktos, mūsdienās internetu var atrast gandrīz visur. Dažādu pat nomaļu vietu iedzīvotāji atrod vai izdomā veidus, kā noķert un pieslēgties internetam un lietot to, tāpēc, ja domā, ka attālos un nomaļos Ķīnas ciematiņos nu noteikti tev nebūs iespēja pieslēgties internetam, tad padomā vēlreiz. Galvenais ir tikai pajautāt, un visdrīzāk tu satiksi kādu, kurš zinās, kur atrast interneta pieslēgumu.

8. Ja tu zini angļu valodu, tad tu droši vari doties ceļā, jo šī valoda nu jau ir kļuvusi par universālo valodu, un jebkur tu atradīsi cilvēkus, kuri runā kaut nedaudz angliski. Pārsteidzošā kārtā daudzās mazākās Klusā okeāna valstīs bērni skolā mācās tieši angļu valodā, jo tas ir lētāk, nekā tulkot visas mācību grāmatas to dzimtajā valodā, bet, piemēram, Indijā un Āfrikā angļu valoda bieži tiek izmantota ikdienā, jo bieži šajās teritorijās mitinās tik dažādu tautu iedzīvotāji, ka vieglāk ir sarunāties angliski, nevis citās valodās.

9. Lai gan varbūt daudziem tā nešķiet, vēlme ceļot un redzēt citas zemes ir viena no cilvēka pamata vajadzībām. Gandrīz ikviens grib doties uz ārvalstīm, iepazīt citas kultūras, taču bieži atrod dažādus aizbildinājumus un iemeslus, lai to nedarītu.  Bet es saku, dodies, dari un ceļo. Nekad nebūs labāks laiks to darīt, kā tagad.

10. Un visbeidzot  pēdējā atziņa ir tā, ka modernizācija nenozīmē to pašu ko Rietumu ietekme. Daudzem šķiet, ka ja kādā valstī kaut kas tiek modernizēts, tam noteikti jābūt pēc Rietumu pasaules standartiem, taču Austrumu zemēs no Ķīnas līdz Indijai viss arī tiek modernizēts, tehnoloģijas attīstās tik pat strauji ja ne ātrāk un viss kļūst modernāks, tikai pēc nedaudz citiem standartiem un nedaudz citās tradīcijās. Labs piemērs ir McDonalds restorānu tīkls. Mūsdienās to var atrast gandrīz visur pasaulē. Taču katrā valstī tajā var ieraudzīt šīm valstīm raksturīgas maltītes un piedāvājumus, kurus tu noteikti neatradīsi nekur citur pasaulē.